Jímky kruhové samonosné

-

 

Usazení:

Samonosná jímka může být usazena v jakémkoliv prostředí bez spodní vody nebo jílovité půdy. Usazení nádrže spočívá v položení na základovou desku a následném obsypání zeminou. Víko samonosné jímky má nosnost 30cm zeminy a je pochůzné.

Jímka obsahuje:

 • Plastové víko
 • Plastový uzamykatelný poklop
 • Nátok ( popřípadě odtok ) DN 50 -200
 • Uvazovací prvky ( pro snadnější uložení do země)
 • Revizní otvor ∅ 600mm

Dokumentace:

 • Certifikát
 • Stavební technické osvědčení
 • Prohlášení o shodě výrobku
 • Atest těsnosti nádrže
 • Záruční list
 • Montážní návod

 

Materiál jímky:

Veškeré nádrže z našeho sortimentu jsou vyráběny z materiálu 1. jakkosti ( čistého polypropylenu ) nebo z konstručních desek ( 60% čistý polypropylen 40% regranulát ). Barevně je materiál béžový, černý, bílý, modrý nebo šedý a to v závislosti na využití nádrže a požadaveku na UV stabilizátory.

POZOR! :

Někteří výrobci uvádějí, že černý materiál je automaticky recyklovaný ( 40% regranulát 60% čistý polypropylen ). Černá konstruční deska se vyrábí již řadu let a vyrábí se mnohem déle, než deska šedá. Jedná se o klamání spotřebitele, kdy jsou recyklované desky dobarvovány a propagovány jako vyšší jakkost.

Důležité u samonosných jímek a nadrží je aby byly vyrobeny dle statického výpočtu. Právě ti výrobci, kteří se snaží odvést pozornost zákaznika barvou materiálu zpravidla disponují statickým výpočtem pouze na nízké objemy např. 3m3, kdy je nádrž pevná, ale u vyšších objemů už nádrž nevykazuje stejnou pevnost. Většinou je to z důvodu chybné konstrukce, kdy nádrž půli vnitřní obvodový límec, který protíná svislá žebra. U takové konstrukce je průhyb ve spodní části nádrže cca 8cm při objemu nad 10m3.

 

Ke stažení:

Ceník kruhových jímek samonosných:

Jímka (m3)
Průměr (cm)
Výška (cm)
Cena (Kč bez DPH)
JKS-1,5 135
150
JKS-2 150
150
JKS-3 180
150
JKS-4 205 150
JKS-5 230 150
JKS-6 250 150
JKS-7 265 150
JKS-8 285 150
JKS-9 260 200
JKS-10 275 200
JKS-12 300 200

JKS-15 330 200
JKS-20 315 300

Průměr je celkový včetně límců ( jiných výztuh ).
Uvedená výška nádrže je bez revizního otvoru. Standradní výška revizního otvoru je 20cm. Při výrobě se vyšší revizní otvor neúčtuje do 50cm.
Cena revizního otvoru nad 50cm je 200,-K č bez DPH za 10cm.
Přítoková potrubí mohou být v prům ěru 110mm, 125mm nebo 150mm. Nepřiplácí se.
Nádrž se dle domluvy dovybavit dalšími prostupy. Jejich cena je dána maloobchodní cenou za kus.
Držák na čerpadlo stojí 800,-K č bez DPH.
Doprava na jímky je po celé ČR zdarma. Doprava na Slovensko se účtuje 12,-K č bez DPH na 1Km za hranicemi ČR.

 

 
banner banner

Plastové bazény a bazénové vany

Značka POOLONE vyrábí a na český trh dodává bazény a bazénové vany nejrůznějších typů a tvarů. Z bohaté nabídky si tak vybere každý, ať už hledáte malé bazény s minimálním rozměrem nebo reprezentativní bazény velkorysých rozměrů. Vybírat si můžete i tvar budoucího bazénu. Neváhejte a prohlédněte si nabídku bazénů značky POOLONE.

Plastové jímky

Společnost POOLONE dodává na český trh plastové jímky všech základních typů. V nabídce značky POOLONE naleznete samonosné jímky, dvouplášťové jímky, stejně jako jímky pro obetonování nebo obsypání zeminou.

Septiky, žumpy

Plastové septiky a žumpy značky POOLONE patří k nejvyhledávanějším výrobkům na českém trhu. V nabídce společnosti nechybí septiky pro obsypání zeminou, septiky pro obetonování nebo dvouplášťové septiky. Plastové žumpy jsou spolehlivé a dají se pořídit za rozumnou cenu.

Požární nádrže

Požární nádrží se rozumí zdroj vody tam, kde je nutné udržet požadované množství vody pro zásah požárních jednotek v jednom místě. Požární nádrž je i vhodný doplněk objemu vody určené k hašení v případě, že nestačí kapacita jiného vodního zdroje. Požární nádrž slouží jako zásobník vody.

Vodoměrné šachty Poolone

Vodoměrná šachta slouží k osazení hlavního přípojkového uzávěru a vodoměru. Vodoměrná šachta je vyrobena z plastových polypropylénových desek o tloušťce 5 až 10 mm. Dobré vlastnosti vodoměrné šachtě dává i nejmodernější způsob svaření.

Zemní pískové filtry

Pískový filtr společně s tříkomorovým septikem se může pochlubit 95 až 99 % účinností čištění. Zemní filtr pracuje na jednoduchém principu: předčištěná voda prosakuje vrstvami filtru, v nichž dochází k dalšímu čištění.