Jímky na dešťovou vodu Brno

- plastové jímky poolone

 

Jímky na dešťovou vodu Poolone

Využití srážkových vod

  1. dešťovou vodu lze bez výhrad využít pro splachování WC
  2. praní prádla s využitím dešťové vody nepřináší žádná větší zdravotní rizika než praní v pitné vodě
  3. úklid a jiné podobné činnosti
  4. zalévání zahrady

Přesto že je dešťová voda zdravotně nezávadná, není možné ji v žádném případě použít k VAŘENÍ a PITÍ, OSOBNÍ HYGIENĚ a MYTÍ NÁDOBÍ.

Spotřeba vody v domácnosti je cca 120l na jednoho obyvatele. Dešťovou vodou lze nahradit až 50% spotřeby.

Není dovoleno přímé propojení potrubí dešťové a pitné vody

Aby bylo omezeno množení bakterií, neměla by teplota skladované dešťové vody přesahovat 16°C.
Nejvýhodnější je nádrž na dešťovou vodu umístit pod úroveň terénu. Samozřejmě je možné využít i nadzemní nádrže na dešťovou vodu, umístěné v nevytápěných prostorách, ale je to méně výhodné.

Vodu přiváděnou z okapů do nádrže je nutné zbavit mechanických ne čistot pomocí filtru mechanických nečistot jako je listí, kusy větví atd. Přiváděná voda by měla být natolik čistá, aby nezpůsobila po škození čerpadla.

Akumalační nádrž musí mít odpovídající objem, statickou odolnost vzhledem k uložení a bezpečnostní přepad proti přeplnění.

Objem nádrže jímky

Objem nádrže jímky na dešťovou vodu musí být zvolen tak aby:

  1. byl dostatečné velký pro potřebnou zásobu vody po dobu přestávky deště tzn. po dobu 2-3 týdnů
  2. nebyl zbytečně velký a voda v nádrži mohla být co ne častěji měněna za vodu novou a čerstvou

Potrubí napojené na akumulační nádrž je možné použít běžné kanalizační. Čerpadlo dopraví dešťovou vodu ke spotřebičům a současně je nutné aby zasjistilo udržení tlaku v rozvodu dešťové vody pokud je voda přiváděna do domácnosti.

Je možné použít běžnou domácí vodárnu nebo čerpadlo s tlakovým spínačem. Výkon čerpadla by měl být dostačující v případě výkonu 60l/min. Dostatečný tlak čerpadla dle výškového uspořádání je také nutností.

V případě vyšších požadavků na kvalitu dešťové vody je možné do potrubního systému zařadit UV lampu, která zajistí dezinfekci vody. UV lampa se řadí před nebo za čerpadlo.

Objem nádrže dle spotřeby vody

Objem nádrže jímky na dešťovou vodu závisí na počtu obyvatel, spotřebě vody na jednoho obyvatele a koeficientu využití dešťové vody.

 

 
banner banner

Plastové bazény a bazénové vany

Značka POOLONE vyrábí a na český trh dodává bazény a bazénové vany nejrůznějších typů a tvarů. Z bohaté nabídky si tak vybere každý, ať už hledáte malé bazény s minimálním rozměrem nebo reprezentativní bazény velkorysých rozměrů. Vybírat si můžete i tvar budoucího bazénu. Neváhejte a prohlédněte si nabídku bazénů značky POOLONE.

Plastové jímky

Společnost POOLONE dodává na český trh plastové jímky všech základních typů. V nabídce značky POOLONE naleznete samonosné jímky, dvouplášťové jímky, stejně jako jímky pro obetonování nebo obsypání zeminou.

Septiky, žumpy

Plastové septiky a žumpy značky POOLONE patří k nejvyhledávanějším výrobkům na českém trhu. V nabídce společnosti nechybí septiky pro obsypání zeminou, septiky pro obetonování nebo dvouplášťové septiky. Plastové žumpy jsou spolehlivé a dají se pořídit za rozumnou cenu.

Požární nádrže

Požární nádrží se rozumí zdroj vody tam, kde je nutné udržet požadované množství vody pro zásah požárních jednotek v jednom místě. Požární nádrž je i vhodný doplněk objemu vody určené k hašení v případě, že nestačí kapacita jiného vodního zdroje. Požární nádrž slouží jako zásobník vody.

Vodoměrné šachty Poolone

Vodoměrná šachta slouží k osazení hlavního přípojkového uzávěru a vodoměru. Vodoměrná šachta je vyrobena z plastových polypropylénových desek o tloušťce 5 až 10 mm. Dobré vlastnosti vodoměrné šachtě dává i nejmodernější způsob svaření.

Zemní pískové filtry

Pískový filtr společně s tříkomorovým septikem se může pochlubit 95 až 99 % účinností čištění. Zemní filtr pracuje na jednoduchém principu: předčištěná voda prosakuje vrstvami filtru, v nichž dochází k dalšímu čištění.