Septiky kruhové samonosné

-

 

Usazení:

Samonosný septik může být usazen v jakémkoliv prostředí bez spodní vody nebo jílovité půdy. Usazení nádrže spočívá v položení na základovou desku a následném obsypání zeminou. Víko samonosného septiku má nosnost 30cm zeminy a je pochůzné.

Funkce septiku:

Nátok septiku je umístěn v první komoře, která je od třetí komory vodotěsně oddělena přepážkou od víka až na dno. V této komoře septiku po hladině plují lehké částice, které se postupně rozkládají. Předčištěná voda protéká do druhé komory mezerou ve stěně, která je umístěna 400 mm ode dna. V této komoře septiku se na dně usazují pevné a nerozložitelné částice, které se časem musí odčerpat. Do třetí komory septiku se částečně vyčištěná voda dostává otvory ve stěně, které jsou umístěny 400 mm ode dna. V třetí komoře septiku znečištěné částice proplouvají na povrch, kde se dočišťují, přičemž čistá voda je po povrchu a odtéká gravitačně ven ze septiku. Jako jediný čistící prvek je možno navrhnout celoplastový septik pouze se souhlasem příslušných schvalovacích orgánů. Septiky se používají na splaškovou vodu z WC, koupelen, umývadel a kuchyňských dřezů. Odpadní voda by neměla obsahovat větší množství tuků. Do septiku nesmí být přiváděna povrchová voda!

Septik obsahuje:

 • Plastové víko
 • Plastový uzamykatelný poklop
 • Nátok DN 50 -200
 • Odtok DN 50-200
 • Uvazovací prvky ( pro snadnější uložení do země)
 • Revizní otvor ∅ 600mm
 • Tři komory

Dokumentace:

 • Certifikát
 • Stavební technické osvědčení
 • Prohlášení o shodě výrobku
 • Atest těsnosti nádrže
 • Záruční list
 • Montážní návod

 

 

Ceník kruhových septiků samonosných:

Septik (m3)
Průměr (cm)
Výška (cm)
Cena (Kč bez DPH)
SKS-1,5 135 150
SKS-2 150 150
SKS-3 180 150
SKS-4 205 150
SKS-5 230 150
SKS-6 250 150
SKS-7 265 150
SKS-8 285 150
SKS-9 260 200
SKS-10 275 200
SKS-12 300 200
SKS-15 330 200
SKS-20 315 300

 

Průměr je celkový včetně límců ( jiných výztuh ).
Uvedená výška nádrže je bez revizního otvoru. Standradní výška revizního otvoru je 20cm. Při výrobě se vyšší revizní otvor neúčtuje do 50cm.
Cena revizního otvoru nad 50cm je 200,-K č bez DPH za 10cm.
Přítoková a odtoková potrubí mohou být v průměru 110mm, 125mm nebo 150mm. Nepřiplácí se.
Nádrž se dle domluvy dovybavit dal šími prostupy. Jejich cena je dána maloobchodní cenou za kus. Držák na čerpadlo stojí 800,-Kč bez DPH.
Doprava na jímky je po celé ČR zdarma. Doprava na Slovensko se účtuje 12,-K č bez DPH na 1Km za hranicemi ČR.

 

 
banner banner

Plastové bazény a bazénové vany

Značka POOLONE vyrábí a na český trh dodává bazény a bazénové vany nejrůznějších typů a tvarů. Z bohaté nabídky si tak vybere každý, ať už hledáte malé bazény s minimálním rozměrem nebo reprezentativní bazény velkorysých rozměrů. Vybírat si můžete i tvar budoucího bazénu. Neváhejte a prohlédněte si nabídku bazénů značky POOLONE.

Plastové jímky

Společnost POOLONE dodává na český trh plastové jímky všech základních typů. V nabídce značky POOLONE naleznete samonosné jímky, dvouplášťové jímky, stejně jako jímky pro obetonování nebo obsypání zeminou.

Septiky, žumpy

Plastové septiky a žumpy značky POOLONE patří k nejvyhledávanějším výrobkům na českém trhu. V nabídce společnosti nechybí septiky pro obsypání zeminou, septiky pro obetonování nebo dvouplášťové septiky. Plastové žumpy jsou spolehlivé a dají se pořídit za rozumnou cenu.

Požární nádrže

Požární nádrží se rozumí zdroj vody tam, kde je nutné udržet požadované množství vody pro zásah požárních jednotek v jednom místě. Požární nádrž je i vhodný doplněk objemu vody určené k hašení v případě, že nestačí kapacita jiného vodního zdroje. Požární nádrž slouží jako zásobník vody.

Vodoměrné šachty Poolone

Vodoměrná šachta slouží k osazení hlavního přípojkového uzávěru a vodoměru. Vodoměrná šachta je vyrobena z plastových polypropylénových desek o tloušťce 5 až 10 mm. Dobré vlastnosti vodoměrné šachtě dává i nejmodernější způsob svaření.

Zemní pískové filtry

Pískový filtr společně s tříkomorovým septikem se může pochlubit 95 až 99 % účinností čištění. Zemní filtr pracuje na jednoduchém principu: předčištěná voda prosakuje vrstvami filtru, v nichž dochází k dalšímu čištění.